EasyOZE Blog

Logo

EasyOZE

Mój Prąd 6.0 – kolejna edycja i nowości w programie w 2024 roku

Autorka: mgr Martyna Marlikowska
Wsparcie merytoryczne: dr inż. Krzysztof Bartczak

Już nie ma wątpliwości – Mój Prąd 6.0 został potwierdzony przez Pawła Mirowskiego, wiceprezesa NFOŚiGW. Nie są jeszcze znane szczegóły programu i wysokość puli finansowego tortu do podzielenia, niemniej jednak bardzo dobrą wiadomością jest to, że kolejna edycja się odbędzie – zalety fotowoltaiki są nie do przecenienia, także w obecnym systemie net-billing. Rządowe dofinansowania są kluczowym czynnikiem wpływającym na decyzje o montażu paneli słonecznych. Co więcej, istnieje duża szansa na dofinansowanie przydomowych elektrowni wiatrowych.
Spis treści

Mój Prąd 6.0 i Moja Elektrownia Wiatrowa

W piątej edycji programu Mój Prąd można było otrzymać dofinansowanie nie tylko na instalację fotowoltaiczną, ale także na magazyn energii, systemy zarządzania energią HEMS/EMS, magazyn ciepła, pompę ciepła oraz kolektory słoneczne.panele fotowoltaiczne cena

 

Nie wiemy jeszcze, czy w Moim Prądzie 6.0 lista dofinansowanych urządzeń pozostanie taka sama, jednak już wiemy, że dotacje na przydomowe elektrownie wiatrowe będzie można otrzymać w ramach nowego programu Moja Elektrownia Wiatrowa. Mały wiatrak stanie się bardziej dostępny dla standardowego gospodarstwa domowego dzięki dofinansowaniu. Wstępne założenia mówią, że instalowany wiatrak będzie mógł mieć maksymalną moc 20 kW i wysokość do 30 m. Warunkiem otrzymania środków będzie produkcja energii na własne potrzeby. Dofinansowanie będzie można otrzymać także na współtowarzyszący turbinie wiatrowej magazyn energii o minimalnej pojemności 2 kWh. Na oba urządzenia w sumie będzie można uzyskać do 47 tys. zł (do 50% kosztów kwalifikowanych zakupu i montażu). Jeszcze nie jest znana data startu programu. 

Z pewnością jest oczekiwanie na zmiany w net-billingu, takie jak wprowadzenie minimalnej ceny odkupu energii elektrycznej po to, aby cała inwestycja zwróciła się maksymalnie w ciągu siedmiu lat.

Co więcej, możliwość skorzystania z magazynów energii ma być obligatoryjna. Czy to oznacza, że bez inwestycji w magazyn energii nie będzie szans na dofinansowanie samej fotowoltaiki? To się niebawem okaże.

Dodatkowo ma pojawić się konkretna lista urządzeń podlegających dofinansowaniu. Podobnie jak pompy ciepła w programie Czyste Powietrze, tak samo w Moim Prądzie 6.0 dotowane mają być tylko te urządzenia, których jakość jest potwierdzona certyfikatem EFTA (UE).

Czekamy z niecierpliwością na informacje, jak w ostateczności będzie wyglądał program Mój Prąd 6.0.

 

Zalety fotowoltaiki

Przypomnijmy, jakie korzyści płyną z montażu paneli słonecznych. W przypadku optymalnie dobranej instalacji rachunki za prąd zmniejszają się co najmniej o połowę. Hybryda z pompą ciepła i magazynem energii daje największe uzyski i zbliża do pełnej niezależności energetycznej. Zielona energia jest przyjazna środowisku, a nasza nieruchomość zyskuje na wartości. fotowoltaika ceny

Dlaczego panele fotowoltaiczne od EasyOZE?

Bo zajmujemy się instalacją od początku do końca, czyli od zapytania o potrzeby klienta i wytłumaczenie wszelkich wątpliwości, przez wyliczenie optymalnej mocy instalacji, ceny i okresu zwrotu inwestycji, aby na końcu umówić termin montażu i wysłać ekipę instalacyjną na miejsce.

Nasz klient nie musi się o nic martwić – krok po kroku zaopiekujemy się na każdym etapie sprzedaży i montażu. Na końcu w odpowiednim terminie wypełnimy wniosek o dofinansowanie i pomożemy z formalnościami – zadzwoń do nas +48 571 533 663 lub zajrzyj na easyoze.pl.

EasyOZE to nowoczesna firma od lat działająca w branży OZE. Dowiedz się więcej tutaj.Wycena fotowoltaiki